POZNAJ NASZYCH JURORÓW

Zanim sięgnął po gumową szarfę, spełniał się jako aktywista. To właśnie sprawcza natura zmotywowała go do startu w wyborach. Wierzy, że Misterzy powinni być aktywistami, choć prawdziwa siła tkwi dopiero w różnorodnej grupie. Dlatego też zainicjował Polish Latex Assembly (PLAY), pierwszą formalną grupę gumową, oraz włączył ją w struktury Polish Leather Uniform Group (PLUG). Prowadzi fetyszowy podcast, “Kross na pulsie”, w którym z gośćmi porusza różne tematy interesujące społeczność. Po przekazaniu szarfy, planuje kontynuować pracę na polskiej i międzynarodowej scenie.


Pusckatt ONYX, Mr. International Rubber 26 (MIR 26) z Fort Lauderdale na Florydzie jest barwnym liderem globalnej społeczności fetyszów. Uwielbia inicjować dyskusje i wspierać integrację. Pełnił kluczowe role w ONYX Deep South, wcześniej jako prezes, wiceprezes Road Captain, a obecnie jako członek zarządu ONYX Deep South. Pusckatt, jest także członkiem zarządu Florida Rubber, Ujima Men’s Collective oraz członkiem honorowym Leather & Fetish Milano i klubu motocyklowego Stonewall Knights. Jego zaangażowanie w działania na rzecz jedności i inkluzywności wykracza daleko poza społeczność fetyszową.


W gronie naszych jurorów w tym roku gościmy wyjątkową osobę. Eddie jest nie tylko wielkim miłośnikiem fetyszu gumowego (i nie tylko), ale również twórcą wyjątkowej gejowskiej aplikacji randkowej – Switched. Eddie jest również członkiem grupy London Rubbermen.


Gdy kilka miesięcy po zdobyciu szarfy Mister Rubber Poland 2017 szykował się do wyjazdu do USA, nawet w największych marzeniach nie przypuszczał, że zza oceanu wróci jako nowy MIR 21. We wcześniejszych wywiadach wspominał, że patrząc z perspektywy czasu, najważniejsze dla niego wcale nie było zdobycie tytułu Mistera, tylko możliwość pokonania wewnętrznych demonów oraz lęków.


Miłośnik Shibarii, od lat związany mocnym węzłem z ruchem fetyszowym. Współzałożyciel grupy Multi Fetysz Poland, wieloletni członek (!) Kapituły Fundacji ReFForm i współorganizator Bear & Fetish Camps.
Swoją przygodę z fetyszem zaczynał jako miłośnik skór. Z czasem mocno rozciągnął swoje zainteresowania. Teraz jest specem od gumy. Nic dziwnego, że doktorat zrobił z materiałoznawstwa! Zupełnie serio! Na co dzień szefuje zespołowi badawczemu w Bardzo Poważnym Instytucie. Zna się na materiałach i metodach badawczych. Jego obecność w jury wydaje się zatem w pełni uzasadniona, a wręcz – tak! – pożądana!

Po europejską szarfę sięgnął po zdobyciu tytułu Mr Leather London 2023. Jak sam twierdzi, jego hobby jest zdobywanie wiedzy na temat historii społeczności skórzanej i fetyszowej oraz podróżowanie i budowanie silnych relacji z podobnymi grupami/klubami. Wierzy, że czerpanie z historii historii społeczności fetyszowej oraz tworzenie bezpiecznych i włączających przestrzeni to narzędzia, które mogą pozytywnie kształtować naszą fetyszową przyszłość. Z pasją szerzy to przesłanie w całej Europie.


Jego pasją, jak wspomniał w ankiecie kandydata na Mistera, jest ogrodnictwo, fryzjerstwo i modeling. Komponując swój wizerunek lubi sięgać po klasyczną czarną skórę, często widywaną na ilustracjach doskonale wszystkim znanego Toma of Finland. Zdobycie tytułu Mistera nie przeszkodziło mu pozostać osobą otwartą na innych i inspirującą do podobnej otwartości. Pytany o wybory w 2023 roku wspomina, że najbardziej obawiał się braku akceptacji społeczności związanego ze swoim stosunkowo krótkim stażem społecznym w środowisku leather.


Zdobycie tytułu Mistera traktuje jako ogromny zaszczyt, ale również i wielką odpowiedzialność, zaś szarfa jest dla niego czymś więcej, niż tylko przyciągającą uwagę ozdobą skórzanego uniformu. Jak wyznał, odczuwa wielką dumę, mogąc reprezentować hamburską scenę skórzaną – w mieście, w kraju i za granicą. Uważa, że widoczność skórzanego fetyszu w społeczeństwie jest czymś niezmiernie ważnym, a jego rolą jako Mistera jest podnosić tego świadomość oraz walczyć o jeszcze szerszą akceptację społeczną. Jak podkreśla, czas ukrywania się musi się skończyć! W swojej misji za szczególnie cenne uważa kontakty osobiste, ale również współpracę z różnymi podmiotami.


Czwarty w historii polski Mister Leather Poland, zwycięzca wyborów w 2014 roku i zdobywca tytułu Vice Mister Leather Europe. Oczarował publiczność występem w którym sparodiował Pam Ann, pokazując, między innymi, jak zachować bezpieczeństwo zapinając… harness i gdzie znajdują się wyjścia “awaryjne” do… darkroomów. Jak wyjawił pod koniec swojej kadencji w wywiadzie dla Box Magazin, zaskoczyły i zniesmaczyły go skomplikowane relacje panujące wówczas w polskiej społeczności skórzanej. Energii do działania dodawała mu świadomość, że to co robi jako Mister jest ważne dla wielu fanów fetyszu skórzanego w Polsce.


Przedstawiciel społeczności miśkowej, członek stowarzyszeń Bears of Poland oraz Polish Leather Uniform Group. Przeciwnik szufladkowywania i przypisywania osób do jednej konkretnej grupy czy społeczności jest doskonałym przykładem na to, że klimaty skórzane oraz ogólnie fetyszowe są odpowiednie dla każdego, kto się z nimi dobrze czuje. Streamer znany jako Daddy_Sayjan, fan gier komputerowych oraz… miłośnik treningów na siłowni. Szukasz szczerej opinii? Trafiłeś pod właściwy adres, bo Marcin nie bawi się w dyplomatyczne gierki.